21,8°C

reklama
reklama
1/3

Nie ustąpił pierwszeństwa – wjechał w przyczepy, po czym uciekł...

Napisał  Lip 16, 2020

26-letni mieszkaniec powiatu radziejowskiego kierujący peugeotem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w przyczepy rolnicze, ciągnięte przez ciągnik. Po zderzeniu przyczepy uderzyły w przydrożną kapliczkę, uszkadzając ją.

Do zdarzenia doszło 8 lipca 2020 roku około godziny 18.30 w Borucinie (woj. kujawsko-pomorskie, powiat radziejowski, gm. Osięciny). Jak zeznał traktorzysta, kierowca i pasażer auta osobowego zbiegli z miejsca zdarzenia.

Sprawca wypadku został zatrzymany nazajutrz, natomiast pasażera z 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu zatrzymali radziejowscy policjanci wraz ze strażakami z OSP już po kilkudziesięciu minutach w przydrożnych krzakach.

Okazało się, że kierujący Peugeotem miał sądowy zakaz kierowania, co według jego zeznań było przyczyną ucieczki z miejsca wypadku. Już usłyszał zarzuty, za które grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Zgromadzony materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutów złamania sądowego zakazu kierowania oraz spowodowania kolizji drogowej.

(rpf) rp / Źródło: KPP Radziejów

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama