Policjanci zabezpieczyli dwa ciągniki o wartości 350 tysięcy złotych fot. Lubelska Policja

Policjanci zabezpieczyli dwa ciągniki o wartości 350 tysięcy złotych

Napisał  Lip 18, 2020

Dwa ciągniki o wartości 350 tys. złotych zabezpieczyli funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zabezpieczyli Podczas wstępnych badań mechanoskopijnych okazało się, że doszło tam do nielegalnej ingerencji w pole VIN. Oba pojazdy trafiły na parking strzeżony. Trwa wyjaśnianie, czy pojazdy nie pochodzą z kradzieży – informuje Lubelska Policja.

16 lipca 2020 roku policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie weszli na teren jednej z lubelskich firm zajmujących się handlem maszynami rolniczymi. Podczas czynności funkcjonariusze odnaleźli dwa podejrzane ciągniki rolnicze marki John Deere.

Podczas wstępnych badań mechanoskopijnych wykonanych przez biegłego z laboratorium KWP w Lublinie okazało, iż pojazdy posiadają zmiany w fabrycznych oznaczeniach identyfikacyjnych. Oba ciągniki zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym. Ich wartość to 350 tys. złotych.

Obecnie trwa wyjaśnianie w jakich okolicznościach doszło do nielegalnej ingerencji w pole VIN i czy pojazdy pochodzą z kradzieży.

(rpf) pp / Źródło: Lubelska Policja

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia