logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

18.8°C

Od stycznia 2021 zmiany w zakresie przeprowadzania badań technicznych opryskiwaczy polowych fot. Paweł Pąk

Od stycznia 2021 zmiany w zakresie przeprowadzania badań technicznych opryskiwaczy polowych

Napisał  Lip 29, 2020

Od dnia 1 stycznia 2021 r. nastąpi zmiana wymagań dotyczących prowadzenia badań technicznych opryskiwaczy polowych. Oznacza to, że takie badania będą mogły wykonywać wyłącznie jednostki, które dostosują się do nowych wymagań.

Zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 grudnia 2013 r. w sprawie potwierdzania sprawności technicznej sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin, od dnia 1 stycznia 2021 r., w opryskiwaczach ciągnikowych lub samobieżnych polowych innych niż dozujące ciecz użytkową w pasach lub rzędach:

- nie będzie możliwe przeprowadzanie sprawdzenia dystrybucji cieczy metodą jednoczesnego pomiaru natężenia wypływu cieczy z rozpylaczy zainstalowanych na belce polowej opryskiwacza albo – po ich demontażu – z belki polowej opryskiwacza oraz

- zmienią się wymagania techniczne dla ręcznego i elektronicznego stołu rowkowego do sprawdzania rozkładu poprzecznego cieczy. Obowiązujące po 1 stycznia 2021 r. wymagania określone są w załączniku nr 2 do ww. rozporządzenia.

(rpf) kp / Źródło: www.piorin.gov.pl

reklama