logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

18.8°C

1/2

Ku przestrodze: Z ciągnika nic nie zostało. Kierowca może mówić o cudzie

Napisał  Lip 30, 2020

W ostatnim czasie na drogach można zauważyć wzmożony ruch pojazdów rolniczych. Rolnicy poruszają się często maszynami o nienormatywnych wymiarach, a to wymaga nie tylko odpowiednich kwalifikacji, ale również doświadczenia oraz umiejętności. Jednak, gdy za kierownicą siedzi pijany kierowca… o tragedię nie jest trudno.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem traktora i samochodu ciężarowego doszło we wtorek rano w miejscowości Plewica w województwie mazowieckim. Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego wstępnie ustali, że 61-letni mieszkaniec Bielina, kierując ciągnikiem rolniczym doprowadził do zderzenia z ciężarówką.

Kierujący pojazdem ciężarowym usiłując uniknąć zderzenia uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie traktorzysty 2 promile alkoholu. Mężczyzna kierował ciągnikiem mimo orzeczone przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

61-latek został przetransportowany do szpitala. Patrząc na to, co zostało z ciągnika aż trudno uwierzyć, że kierowca został tylko nieznacznie ranny i jeszcze tego samego dnia opuścił zakład służby zdrowia.

(rpf) jp / Źródło: Mazowiecka Policja

reklama