Wydrukuj tę stronę
O nowej WPR z rolnikami fot. MRiRW

O nowej WPR z rolnikami

Napisał  Sie 08, 2020

Minister Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z przedstawicielami organizacji rolniczych zrzeszonymi w COPA-COGECA. Głównym celem spotkania było omówienie stanu negocjacji nowej Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej.

Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczących włączenia WPR w realizacje celów klimatycznych i środowiskowych, w tym propozycji KE na temat Europejskiego Zielonego Ładu i jego strategii dla rolnictwa „Od pola do stołu”.

Minister poinformował o stanie negocjacji na szczeblu unijnym i prezentowanym polskim stanowisku: - Do końca jeszcze nie wiadomo, co zamierza Komisja Europejska. Oznacza to dobrowolność dla rolników i obligatoryjność dla kraju, jak będą zakwalifikowane obszary ONW. Dalej twardo zgłaszamy te wszystkie wątpliwości – poinformował minister.

Uczestnicy spotkania wyrazili potrzebę wypracowania wspólnego stanowiska na temat kluczowych przepisów dla polskich rolników. Przedstawiciele organizacji rolniczych, uczestniczący w spotkaniu, poinformowali, że uzyskane informacje pozwolą na przygotowanie narodowej strategii dla rolnictwa, która będzie prezentowana na forum Copa-Cogeca.

(rpf) kp / Źródło: MRiRW