Wydrukuj tę stronę
Innowacyjność w rolnictwie: konkurs dla przedsiębiorstw fot. MRiRW

Innowacyjność w rolnictwie: konkurs dla przedsiębiorstw

Napisał  Sie 12, 2020

100 mln złotych z Funduszy Europejskich będzie wspierać nowe technologie w sektorze rolnym. Pierwsze wnioski w będą przyjmowane 10 września, a ich nabór będzie trwał do 6 listopada.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ogłoszeniu konkursu uczestniczyli m.in. minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek oraz dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Wojciech Kamieniecki.

Konkurs dotyczy: automatyzacji i robotyzacji w rolnictwie, mechanizacji w rolnictwie, aplikacji i zaawansowanych usług cyfrowych dla optymalizacji, predykcji i symulacji procesów oraz efektywnej digitalizacji produkcji, przetwarzania i zarządzania w rolnictwie, a ponadto rolnictwa precyzyjnego, zrównoważonego rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego, innowacyjnej żywności oraz biotechnologii rolniczej, bioenergii i biomateriałów.

O wsparcie w ramach konkursu mogą ubiegać się przedsiębiorstwa oraz konsorcja przedsiębiorców lub przedsiębiorców i jednostek naukowych. Niezbędnym warunkiem do otrzymania grantu jest innowacyjność proponowanego rozwiązania co najmniej na poziomie krajowym oraz konieczność jego wdrożenia.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW