-0.2°C

reklama
reklama
Nowe świadectwo weterynaryjne dla produktów mięsnych eksportowanych na Ukrainę fotolia

Nowe świadectwo weterynaryjne dla produktów mięsnych eksportowanych na Ukrainę

Napisał  Sie 20, 2020

Dostępny jest nowy wzór świadectwa weterynaryjnego na produkty mięsne importowane przez Ukrainę z Rzeczypospolitej Polskiej. Zawiera on zapisy umożliwiające rozróżnienie gatunków zwierząt, z których pozyskano mięso użyte do wyprodukowania danego produktu.

Identyfikacja ta umożliwia wysyłkę produktów mięsnych nie zawierających w swoim składzie wieprzowiny z województw, na które strona ukraińska nałożyła restrykcje importowe w związku z ASF.

Eksportem do Ukrainy zainteresowane są najbardziej zakłady produkujące wyroby drobiowe.

Służba weterynaryjna Ukrainy od 2015 r. sukcesywnie, dla poszczególnych województw, wprowadzała zakazy importu zwierząt podatnych na zachorowanie na ASF, a także produktów, surowca, materiału genetycznego pochodzącego od nich oraz pasz.

Zapisy w obwiązującym do tej pory świadectwie uniemożliwiały wysyłkę na Ukrainę konserw, kiełbas i gotowych produktów mięsnych z zakładów położonych na tych obszarach, nawet jeśli nie zawierały one w swoim składzie wieprzowiny. Obecnie restrykcjami importowymi objętych jest 7 województw.

Nowy wzór świadectwa już obwiązuje i dostępny jest na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii oraz u powiatowych lekarzy weterynarii.

(rpf) kp / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia