1/3

Śmierć podczas podczepiania pługa do ciągnika

Napisał  Wrz 11, 2020

Do tragicznego wypadku doszło podczas podczepiania pługa do ciągnika. Nie wiadomo w jaki sposób maszyna przewróciła się i przygniotła rolnika.

Wypadek wydarzył się na terenie gospodarstwa w miejscowości Jasienin Duży w województwie łódzkim. 49-letniego mężczyznę znalazł sąsiad i o wypadku powiadomił służby ratunkowe. Chwilę później na pobliskim polu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

Przeczytaj również: >> Wypadek na polu. Ręka 58-latki wciągnięta przez siewnik

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady. Funkcjonariusze przeprowadzą postępowanie, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Praca w rolnictwie to ciężkie i często niebezpieczne zajęcia. Koniec wakacji i początek jesieni to dodatkowo czas wzmożonych prac na polach. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola.

Przeczytaj również: >> Wypadki w rolnictwie

Obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu tego typu sprzętu, może mieć tragiczny finał.

(rpf) jp / Źródło: Policja Łódzka

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia