Do końca sierpnia koła gospodyń wiejskich złożyły wnioski na ponad 29 mln zł fotolia

Do końca sierpnia koła gospodyń wiejskich złożyły wnioski na ponad 29 mln zł

Napisał  Wrz 12, 2020

Koła gospodyń wiejskich zarejestrowane w KRS mogą jeszcze do końca września składać wnioski o dofinansowanie. Na wsparcie kół w tym roku przewidziano 40 mln zł.

W terminie od 5 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku koła gospodyń wiejskich złożyły wnioski na łączną kwotę 29 326 000,00 zł (dwadzieścia dziewięć milionów trzysta dwadzieścia sześć tysięcy złotych) – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Oznacza to, że do wykorzystania pozostało jeszcze ponad 10 mln zł.

Wysokość pomocy uzależniona jest od liczby członków koła. I wynosi: 3 tys. zł – dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków, 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków i 5 tys. zł – w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

Koła gospodyń wiejskich, które chcą działać w oparciu o ustawę nadającą im osobowość prawną, umożliwiającą prowadzenie działalności gospodarczej i dostęp do państwowych dotacji, mogą powstawać nie tylko na wsiach. Mogą one być tworzone również w miastach liczących do 5 tys. mieszkańców, a także na terenie sołectw położonych w granicach miast. Aktualnie takich organizacji zarejestrowanych w KRS jest dziewięć i pół tysiąca.

(rpf) jp / Źródło: ARiMR

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia