Granat typu F1 znaleziony podczas prac polowych fot. Lubelska Policja

Granat typu F1 znaleziony podczas prac polowych

Napisał  Wrz 12, 2020

Granat typu F1 z okresu II Wojny Światowej znalazł właściciel gruntu podczas prac polowych w Pachnowoli (woj. lubelskie, pow. puławski, gm. Puławy), podczas prac polowych.

– Teren, na którym znaleziono niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony przez puławskich dzielnicowych, do czasu przyjazdu saperów z 34 Patrolu Rozminowania w Dęblinie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że znalezionych niewybuchów nie należy dotykać lub przenosić – informuje podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z KWP w Lublinie.

Właściciel działki rolnej, podczas prac polowych znalazł przedmiot, którym w jego ocenie mógł być granat z czasów II Wojny Światowej. O swoim znalezisku powiadomił służby. Policyjny pirotechnik, który udał się na miejsce potwierdził, że znaleziony przedmiot to granat F1, który może być niebezpieczny.

Na miejsce wezwano saperów z 43 Patrolu Rozminowania z Dęblina. Do czasu ich przyjazdu, teren zabezpieczali puławscy dzielnicowi. Granat został przewieziony przez saperów w bezpieczne miejsce, a następnie zdetonowany.

Wraz z policjantami przypominają, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

(rpf) jp / Źródło: Lubelska Policja

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia