Wydrukuj tę stronę
Ardanowski za rolnikami: PIS zdradza wieś! fot. MRiRW

Ardanowski za rolnikami: PIS zdradza wieś!

Napisał  Wrz 16, 2020

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski ujął się za rolnikami jednocześnie przeciwstawiając się swojemu ugrupowaniu politycznemu. Padły ostre słowa o zdradzie rolników i propagandzie przedwyborczej, które mogą kosztować ministra utratę stanowiska.

W kontekście kontrowersyjnej piątki dla zwierząt minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski jasno wyraził swoje stanowisko, wysyłając list do polityków Prawa i Sprawiedliwości:

„Wprowadzenie kontrowersyjnej ustawy krótko po wyborach, w których polska wieś przesądziła o wyborze Andrzeja Dudy na stanowisko prezydenta, a pół roku wcześniej o wygraniu wyborów parlamentarnych przez Zjednoczoną Prawicę wywoła bardzo poważne konsekwencje polityczne. Zdaniem rolników PIS zdradza wieś, przestaje być jej obrońcą, a deklaracje składane przez najważniejszych polityków przed wyborami były tylko hasłami propagandowymi i elementem walki o elektorat wiejski”.

Czytaj również: >>> Rolnicy pod siedzibą PIS: „Piątka dla zwierząt to zdrada Polski!”

Przypomnijmy, że jeszcze na początku 2020 roku, za sprawą posłów PIS, Konfederacji i PSL-Kukiz`15 w Sejmie dyskutowano na temat ograniczenia organizacjom pozarządowym wstępu na teren prywatny rolnika. Teraz partia rządząca zapowiada zmiany, które idą w zupełnie innym kierunku.

(rpf) jp