Sejmowa komisja rolnictwa odrzuciła zapis o zakazie uboju rytualnego fot. Paweł Pąk

Sejmowa komisja rolnictwa odrzuciła zapis o zakazie uboju rytualnego

Napisał  Wrz 17, 2020

Po wczorajszej dyskusji w Sejmie nad „Piątką dla zwierząt”, ustawa została przekazana komisji rolnictwa. Po 11 godzinach prac nad ustawą komisja odrzuciła między innymi zapis ograniczający ubój rytualny w Polsce.

Prace nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt trwały przez całą noc. O godzinie 7.00 rano sejmowa komisja rolnictwa ostatecznie poparła projekt 17 z 23 głosów. Odrzucono między innymi propozycję znacznego ograniczenia uboju rytualnego – przeciwko temu zapisowi było 12 posłów, za utrzymaniem zakazu 11.

Posłowie odrzucili również poprawkę Solidarnej Polski i Porozumienia dotyczącą 10-letniego okresu przejściowego po wprowadzeniu zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Dziś o 13.00 ma rozpocząć się drugie czytanie ustawy. Sejmowa większość może odrzucić przyjęte przez komisję rolnictwa poprawki.

Tempo prac nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt jest ekspresowe. Za przyjęciem ustawy opowiada się Prawo i Sprawiedliwość (choć widać tu spory rozdźwięk wśród posłów), Koalicja Obywatelska, Lewica. Ryszard Terlecki z PIS zapowiada dyscyplinę w głosowaniu.

(rpf) jp

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia