1/5

Opolszczyzna: Pożar budynku gospodarczego. Konieczna była ewakuacja zwierząt

Napisał  Wrz 24, 2020

We wtorek 22 września br. w godzinach wieczornych w gospodarstwie w Strzelcach Opolskich wybuchł pożar w budynku gospodarczym. W budynku znajdowały się zwierzęta, a na poddaszu składowane było zboże i słoma.

Płomienie wychodziły na dach, a wewnątrz panowało duże zadymienie. Na szczęście gospodarzom w porę udało się wyprowadzić z budynku wszystkie zwierzęta. Przyczynę pożaru ustali policja.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG w Strzelcach Opolskich, zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich, Kadłubie i Suchej. - Działania zadysponowanych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w budynku, podaniu jednego prądu wody w obronie na przylegający budynek garażowy, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz składowaną w budynku słomę z drabin przystawnych przez otwory okienne, ewakuacji zwierząt, oświetleniu terenu działań, podaniu prądów wody na palący się dach oraz częściowej rozbiórce poszycia – poinformował bryg. Piotr Zdziechowski z Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Opolskich.

Ponadto usunięto nadpaloną słomę oraz sprawdzono kamerą termowizyjną obiekt celem wykluczenia ukrytych zarzewi ognia.

(rpf) jp / Źródło: OSP Strzelce Opolskie

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia