1/2

Dachowanie osobówki po zderzeniu z sieczkarnią

Napisał  Wrz 27, 2020

Praca w gospodarstwie rolnym to wiele zagrożeń wynikających m.in. z pracy przy urządzeniach mechanicznych i pojazdach. To również przejazdy na pola często oddalone od siebie nawet kilkanaście kilometrów. Samojezdne maszyny rolnicze, takie jak np. sieczkarnia do kukurydzy to nietypowy pojawiający się sezonowo pojazd na drogach publicznych.

Jazda takim pojazdem drogą publiczną wymaga sprawnego operatora (nie tylko w polu) ale również wzmożonej czujności pozostałych uczestników ruchu drogowego.

23 września przed godziną 8.00 strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołakach Kościelnych (woj. podlaskie, powiat zambrowski) zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego.

Podczas manewru wyprzedzania samochód osobowy zderzył się z maszyną rolniczą w wyniku czego osoba kierująca autem straciła panowanie nad kierownicą i dachowała. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na miejscu oprócz zastępu z OSP Kołaki Kościelne, na miejscu działała również Jednostka Ratownictwa Gaśniczego z Zambrowa.

(rpf) kp / Źródło: OSP Kołaki Kościelne

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia