Ardanowski: Polskie rolnictwo ma przed sobą szansę. Nie zmarnujmy jej fot. MRiRW

Ardanowski: Polskie rolnictwo ma przed sobą szansę. Nie zmarnujmy jej

Napisał  Wrz 28, 2020

- Polskie rolnictwo ma przed sobą szansę. Nie zmarnujmy jej – mówił podczas VII Forum Rolniczego Gazety Pomorskiej minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

W piątek 25 września 2020 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbyło się VII Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej. Co roku skupia ono przedstawicieli środowiska rolniczego: aktualnych i byłych ministrów rolnictwa, przedstawicieli instytucji okołorolniczych, przedsiębiorców oraz rolników, beneficjentów i wnioskodawców z województwa kujawsko-pomorskiego. Głównym punktem Forum był panel dyskusyjny aktualnych i byłych szefów ministerstwa rolnictwa pt. „Czy Wspólną Politykę Rolną zdezorganizuje Nowy Zielony Ład? A może to będzie szansa dla rolników?”.

Podczas spotkania ministrowie rolnictwa podkreślali potrzebę stabilizacji, ponieważ - jak mówili - rolnik nie planuje rozwoju, inwestycji na rok czy dwa, tylko na dłużej. - Rolnictwo, które przecież nigdy nie będzie wolne od rozlicznych problemów, może je rozwiązywać tylko wtedy, kiedy racjonalnie działająca „władza” będzie umiała słuchać tych bezpośrednio zainteresowanych, czyli rolników i będzie potrafiła zaskarbić sobie szacunek i zaufanie świata rolniczego – powiedział minister Ardanowski i dodał, że prezentuje często zdecydowaną, twardą ocenę rzeczywistości i to właśnie współpraca z organizacjami rolniczymi jest szczególnym wyznacznikiem jego działania.

Podczas uroczystej gali zostały również wręczone nagrody w Konkursie „Plebiscyt Rolnik i Sołtys Roku 2020 w województwa kujawsko-pomorskim w pięciu kategoriach:
- Rolnik Agroprzedsiębiorca Roku 2020 do 100 ha,
- Rolnik Agroprzedsiębiorca Roku 2020 powyżej 100 ha,
- Najbardziej Innowacyjny Rolnik,
- Sołtys Roku 2020,
- Sołtys Debiutant 2020.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia