1/3

Obronimy polską wieś! Rolnicy znów protestują w Warszawie

Napisał  Wrz 30, 2020

Strajk rolników! Obronimy polską wieś!” - pod takim hasłem odbywa się dzisiejszy protest rolników w Warszawie, którzy po raz kolejny wyszli na ulicy, by powiedzieć „nie” dla „piątki Kaczyńskiego”.

Na Placu Trzech Krzyży w Warszawie trwa protest kilku tysięcy rolników, którzy sprzeciwiają się zmianom proponowanym w nowelizowanej ustawie o ochronie zwierząt. Wraz z rolnikami udział w proteście biorą m.in. politycy PSL i Konfederacji oraz związkowcy i AGROunia.

Jak powiedział Sławomir Izdebski, szef rolniczego OPZZ, około godziny 13:00-13:30 wyznaczona delegacja ma udać się na spotkanie do prezydenta Andrzeja Dudy. Rolnicy zapowiadają, że jeśli rozmowy z posłami i prezydentem nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, wówczas zorganizują marsz gwiaździsty na Warszawę, blokując główne drogi w całym kraju. Rolnicy mają w planach również budowę zielonego miasteczka przed Sejmem.

Walka o byt polskich rolników trwa, jednak wszystko wskazuje na to, że może być to trudna walka. Dziś rano została potwierdzona informacja, że nowym ministrem rolnictwa ma zostać poseł Grzegorz Puda - wnioskodawca tej antyhodowlanej ustawy. Konfederacja: „To jest skandaliczna decyzja żeby poseł, który złożył wniosek takiego antyrolniczego projektu miał dzisiaj odpowiadać za resort rolnictwa. To jest prowokacja!”.

(rpf) jp

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia