Polscy producenci przekazali żywność dla Powstańców Warszawskich fot. MRiRW

Polscy producenci przekazali żywność dla Powstańców Warszawskich

Napisał  Paź 01, 2020

Możemy robić coś naprawdę wartościowego i pięknego – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji prasowej zorganizowanej w związku z akcją „Paczka dla Powstańca - wdzięczni Bohaterom Sierpnia'44”.

W ramach akcji do Powstańców trafi 915 paczek z artykułami spożywczymi. Każda z nich zawiera wyroby ze znakiem PRODUKT POLSKI, czyli wytworzone w kraju, z użyciem rodzimych surowców. Artykuły – łącznie ok. 18 800 szt. – zostały przekazane nieodpłatnie przez krajowych producentów żywności.

Wszyscy jesteśmy pełni podziwu dla Powstańców Warszawskich, tych którzy narażając własne życie zachowali, nie tylko dla siebie, ale dla nas wszystkich godność. Będzie to przez dziesiątki lat, a myślę, że dopóki Polska będzie trwała, zawsze dla nas zobowiązaniem. Przykład Powstańców jest dla nas nakazem, by zachowywać się tak jak trzeba, by dbać o Polskę, by o nią walczyć, a nie tylko mówić ładne słowa, składać deklaracje, ale wtedy, kiedy okoliczności tego wymagają, ryzykować wszystkim tym czym dysponujemy – powiedział minister.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że bardzo ważne jest, aby oprócz okazywania należnego szacunku do Powstańców była do nich kierowana bardzo konkretna pomoc. – Przekazywane dzisiaj paczki to waśnie taka bardzo praktyczna forma wsparcia. Musimy pamiętać, że ludzie ci mają różne potrzeby, dlatego ważne jest abyśmy nie tylko wizerunkowo podkreślali zasługi powstańców i wszystkich którzy walczyli o Polskę i dawali nam przykład, jak trzeba kochać swoją ojczyznę – mówił minister i dodał, że polscy rolnicy, polscy producenci żywności chcą wspierać Powstańców.

Jestem bezpośrednio po spotkaniu z przedstawicielami rolników, którzy prosili, aby przekazać na ręce obecnej tu pani Jadwigi zapewnienie, że sektor rolny, świat rolniczy chce, tak jak potrafi, pomagać Powstańcom – podkreślił minister zwracając się do pani Jadwigi Przybylskiej-Wolf , uczestniczki Powstania Warszawskiego. – To moralne zobowiązanie, które jest imperatywem naszego działania, buduje wspólnotę wolnych Polaków.

Takie same paczki z polskimi produktami żywnościowymi, jak przekazana dziś przez ministra Ardanowskiego paczka Pani Jadwidze, będą dostarczone do wszystkich Powstańców Warszawskich niezależnie od tego, gdzie obecnie mieszkają.

Koordynatorem ogłoszonego przedsięwzięcia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wspólnie z Krajową Spółką Cukrową. W akcji biorą udział także Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Wojska Obrony Terytorialnej oraz Związek Powstańców Warszawskich.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia