0.6°C

fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna fot. Paweł Pąk

Nieszczęśliwy wypadek podczas naprawy kombajnu

Napisał  Paź 04, 2020

Maszyny rolnicze po sezonie wymagają przeglądu, sprawdzenia napędu, układu jezdnego oraz wszystkich mechanizmów – to zmniejsza ryzyko nieprzewidzianych przestojów podczas pracy.

Są gospodarze, którzy korzystają z pomocy mechaników, np. w ramach serwisu gwarancyjnego. Zdecydowana większość ze względu na wiek maszyn, a co za tym idzie prostotę obsługi, przeprowadza przeglądy i naprawy we własnym zakresie – zwłaszcza te nie wymagające specjalistycznej wiedzy i sprzętu.

- Do groźnego zdarzenia związanego z naprawą kombajnu zbożowego doszło drugiego października 2020 roku przed godziną 13:00 w miejscowości Żółkiew – Kolonia (woj. lubelskie, pow. krasnostawski, gmina Żółkiewka) – informuje młodszy aspirant Jolanta Babicz.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 56-latek z gminy Żółkiewka próbował naprawić kombajn zbożowy i w pewnym momencie włożył rękę w ,,ślimak” wysypujący zboże. Na miejsce wezwano załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało poszkodowanego do szpitala w Chełmie.

Wraz z policjantami po raz kolejny apelujemy o zachowanie rozsądku i ostrożności podczas prac polowych i przy obchodzeniu się z maszynami rolniczymi. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi i rutyna mogą doprowadzić do tragedii.

(rpf) kp / Źródło: Lubelska Policja

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia