Pandemia przyspiesza inwestycje w automatyzację pracy fotolia

Pandemia przyspiesza inwestycje w automatyzację pracy

Napisał  Paź 13, 2020

COVID–19 i negatywne doświadczenia zakładów mięsnych związane z pandemią, mobilizują producentów mięsa w obu Amerykach do coraz większego nacisku na automatyzację procesu produkcyjnego.

Jak donosi agencja Reuters, kilka największych zakładów pakujących na świecie, jak Tyson Foods, Smithfield Foods i JBS SA, przyjmują plany zwiększania automatyzacji swoich operacji. Inwestycje w instalacje robotów w zakładach umożliwiłyby zwiększenie bezpieczeństwa żywności i bezpieczeństwa zakładów, jak na przykład zachowanie większej odległości między pracownikami.

W kontekście nadchodzących zmian niektórzy jednak uważają, że plany te wiążą się z gigantycznymi kosztami, które mogą być nieosiągalne w kryzysowych ekonomicznie czasach, a z punktu widzenia pracowników powstają obawy, że o ile jeszcze na początku nowe inwestycje spowodują ochronę warunków pracy, to w dłuższym terminie zostaną oni zastąpieni robotami.

Pandemia koronawirusa ujawniła jak duża jest zależność głównych producentów i eksporterów mięsa na świecie ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Brazylii od fizycznej obecności pracowników w przemyśle pakowania mięsa. O wyższym zainteresowaniu zakładów mięsnych inwestycjami w automatykę mówią firmy sprzedażowe w tym segmencie rynku, które prognozują istotny wzrost inwestycji w dziedzinie automatyki przemysłowej w nadchodzących latach.

(rpf) jp / Źródło: KIPDiP

Skomentuj

reklama reklama

Ogłoszenia