30,6°C

reklama
reklama
1/7

Groźne zderzenie sieczkarni z autem ciężarowym

Napisał  Paź 24, 2020

O prawdziwym szczęściu mogą mówić kierujący samochodem ciężarowym i sieczkarnią samojezdną, których pojazdy zderzyły się czołowo. Obaj kierowcy jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych samodzielnie opuścili pojazdy.

Zdarzenie miało miejsce 21 października 2020 roku, kilkanaście minut przed godz. 15:00, kiedy to służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie odebrała zgłoszenie o wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego oraz maszyny rolniczej.

Wypadek miał miejsce na łuku drogi wojewódzkiej nr 507 w pobliżu miejscowości Cieszęta w gm. Pieniężno (woj. warmińsko-mazurskie, pow. braniewski). Samochód ciężarowy marki Renault zderzył się z sieczkarnią samojezdną marki Claas, w wyniku wypadku droga wojewódzka została zablokowana.

Dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży w Braniewie natychmiast udały się na miejse zdarzenia. Z pomocą ruszyli również strażacy z OSP Pieniężno, funkcjonariusze policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Z uwagi na charakter i treść zgłoszenia, z którego wynikało, że kierowca ciężarówki jest uwięziony w rozbitej kabinie na miejsce wypadku przyleciał również śmigłowiec LPR, który został zawrócony do bazy w Olsztynie. Po zneutralizowaniu wycieków, usunięciu uszkodzonych pojazdów uczestniczących w zdarzeniu ruch na drodze wojewódzkiej został przywrócony.

(rpf) kp / Źródło: KP PSP Braniewo

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama