23,6°C

reklama
reklama
1/5

Rolnicy ponownie protestują w Warszawie przeciwko piątce dla zwierząt

Napisał  Paź 28, 2020

Rolnicy ponownie nadciągnęli na Warszawę. O godzinie 12.00 rozpoczęła się blokada miasta. Tymczasem posiedzenie, podczas którego posłowie mieli głosować dziś nad poprawkami do ustawy o ochronie zwierząt, zostało odwołane.

Rolnicy z całej Polski ponownie przyjechalo dziś protestować do Warszawy. Protest rozpoczął się w samo południe - tym razem rolnicy zablokują główne ulice stolicy samochodami osobowymi. Data protestu nie została wybrana przypadkowo.

Dziś miało bowiem odbyć się posiedzenie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas którego posłowie mieli głosować nad poprawkami do nowelizowanej ustawy o ochronie zwierząt. Mieli, ponieważ posiedzenie Komisji zostało odwołane i póki co nie wiadomo, kiedy wróci pod obrady Sejmu.

Środowiska rolnicze nawołują jednak do nie odpuszczania kolejnych protestów i zachowania czujności, ponieważ projekt w każdej chwili może wrócić pod obrady. - Obawiam się, że radość odnośnie Piątki dla zwierzat jest przedwczesna.

Z wielu stron dochodzą informacje, że błogostan rolników ma trwać kilkanaście dni. Żaden polityk nie powiedział: piątka dla zwierząt jest wyrzucona. Mało tego. Wiele osób mówi, że początek listopada to powrót piątki – mówił Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

W sprawie procedowanej ustawy rolnicy bezustannie usiłują spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim. Dotychczas jednak szef rządu nie wykazał chęci podjęcia rozmów z przedstawicielami środowisk rolniczych. Rolnicy czują się lekceważeni i są oburzeni faktem, że zostali zupełnie pominięci w tak istotnej dla nich kwestii.

Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości dotyczące ustawy pozostaje niezmienne, o czym 27 października napisała na Twitterze rzeczniczka PIS, Anita Czerwińska: „Stanowisko @pisorgpl w kwestii ochrony zwierząt jest niezmienne. Nie wycofujemy się z Piątki dla zwierząt”.

(rpf) jp

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama