22,5°C

reklama
reklama
Lech Kołakowski odchodzi z PISU z powodu Piątki dla zwierząt. Większość Zjednoczonej Prawicy wisi na włosku fot. Sejm Rp / Rafał Zambrzycki

Lech Kołakowski odchodzi z PISU z powodu Piątki dla zwierząt. Większość Zjednoczonej Prawicy wisi na włosku

Napisał  Lis 17, 2020

Poseł Prawa i Sprawiedliwości poinformował o swoim odejściu z partii. Czarę goryczy miała przelać „Piątka dla zwierząt”.

Lech Kołakowski jest podlaskim posłem Prawa i Sprawiedliwości. Właśnie ogłosił, że odchodzi z partii. Jak powiedział, decyzja jest już podjęta, a czarę goryczy przelała „Piątka dla zwierząt”, przeciwko której głosował poseł. Został za to zawieszony w prawach członka PiS.

Odejście Kołakowskiego oznacza, że większość Zjednoczonej Prawicy w Sejmie staje się coraz bardziej zagrożona. Obecnie wynosi ona już tylko cztery mandaty, a niewykluczone są kolejne odejścia.

Do decyzji posła Kołakowskiego odniósł się lider Agrounii Michał Kołodziejczak: „Dziś większość sejmowa wisi na włosku, a może już jej nie ma. Będziemy rozdawać karty i wspierać odważnych ludzi. Honorowy, bezkompromisowy człowiek Lech Kołakowski podjął odważną decyzję”.

Lech Kołakowski planuje założenie nowego koła poselskiego. Niewykluczone, że w kole znajdzie się były minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. „Prowadzimy rozmowy” - powiedział dla radia RMF Kołakowski.

(rpf) jp

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama