30,6°C

reklama
reklama
Falstart. Lech Kołakowski jednak zostaje w PIS? fot. Paweł Pąk

Falstart. Lech Kołakowski jednak zostaje w PIS?

Napisał  Lis 19, 2020

We wtorek 17 listopada br. Lech Kołakowski ogłosił swoje odejście z Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko jednak wskazuje na to, że dziś jest to już nieaktualne. Entuzjazm Kołakowskiego o odejściu osłabł, gdy PIS odwiesił go w prawach członka.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Lech Kołakowski wraz z grupą 14 posłów, między innymi Janem Krzysztofem Ardanowskim, został we wrześniu zawieszony w prawach członka PIS po tym, jak zagłosował przeciwko ustawie o ochronie zwierząt. We wtorek rano 17 listopada br. Kołakowski poinformował na antenie radia RMF o swoim odejściu z PIS. Czarę goryczy miała przelać właśnie nieszczęsna Piątka dla zwierząt.– Decyzja jest już podjęta – mówił poseł.

Tego samego dnia po południu szef Komitetu Wykonawczego PIS Krzysztof Sobolewski poinformował o przywróceniu w prawach członków 13 posłów. W tej grupie nie znalazł się Lech Kołakowski i Jan Krzysztof Ardanowski. Dla Zjednoczonej Prawicy odejście Kołakowskiego z PIS i prawdopodobne pociągnięcie za sobą innych posłów, oznaczałoby utratę większości w Sejmie.

Wygląda na to, że partia rządząca wystraszyła się takiego obrotu spraw i postanowiła w dniu wczorajszym, 18 listopada, przywrócić do pełni praw Kołakowskiego i Ardanowskiego: „Postanowieniem Rzecznika Dyscyplinarnego PiS z dn.18.11.2020 r. umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia Statutu PiS. W zw. z tym wygasa decyzja Prezesa PiS z dn. 17.09.2020 r. o zawieszeniu w prawach członka: 1. Jan Krzysztof Ardanowski; 2. Lech Kołakowski” - czytamy w partyjnej notatce opublikowanej przez szefa Komitetu Wykonawczego PIS Krzysztofa Sobolewskiego.

Co na to sam zainteresowany, Lech Kołakowski? - To dla mnie wielka niespodzianka – powiedział dla Super Expressu. Póki co poseł nie zdradził co zamierza. O sprawie ma wypowiedzieć się wkrótce.

(rpf) jp

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama