0.6°C

1/5

Warszawa: Traktory AGROunii blokowały dziś ulice

Napisał  Gru 05, 2020

- Jak mówiliśmy tak zrobiliśmy. Przyjechaliśmy i nadal jesteśmy traktorami na ulicach Warszawy – meldowali członkowie AGROunii dziś rano po tym jak kilkadziesiąt ciągników rolniczych zablokowało jedno z głównych skrzyżowań w stolicy.

Maszyny zostały przywiezione na paletach w bardzo wczesnych godzinach porannych, po czym już samodzielnie z powiewającymi biało-czerwonymi flagami przemierzały ulice Warszawy. Celem było skrzyżowanie ulic Płockiej i Kasprzaka w dzielnicy Wola.

- Kochani, mówiliśmy, że traktory będą w Warszawie i są w Warszawie – mówił rano prosto zza kierownicy ciągnika lider AGROunii Michał Kołodziejczak – sytuacja nas bardzo do tego zmusiła, a my nie będziemy odpuszczać kiedy nawet widzimy jakieś ryzyko, a to zagrożenie jest ogromne. Jedziemy już w mieście, jesteśmy w centrum Warszawy (…) Planujemy obronić polskie rolnictwo, a zrobimy to, zrobimy to używając wszelkich środków. Widzicie? Wielkie budynki a wśród nich ciągniki, tak to jest gdy lekceważy się wszystko co mówią ludzie, co mówi społeczeństwo, nie tylko rolnicy ale ogólnie społeczeństwo – dodał Kołodziejczak.

Protestujący domagali się spotkania z premierem Morawieckim, za blokowanie ulic policjanci ukarali ich mandatami.

Jeszcze wczoraj na profilu społecznościowym AGROunii mogliśmy dowiedzieć się więcej o planowanym „najeździe” ciągników na Warszawę (pisownia oryginalna):

„Dostajemy od was bardzo dużo pytań kiedy, gdzie i w jaki sposób będzie odbywało się wydarzenie z traktorami w roli głównej.

Pytacie czy możecie wziąć udział. Oczywiście, że tak!
To wszystko wymaga dużego zaangażowania, dokładnego planowania i logistyki.Każdy kto chce uzyskać szczegółowe informacje proszony jest o napisanie wiadomości na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dostaniecie szczegółowe informacje.Coraz gorsza sytuacja nie pozwala nam bezwładnie przyglądać się śmierci polskiego rolnictwa.
Kolejny raz jesteśmy dzieleni. Państwo chce wypłacić rekompensaty hodowcom świń, a reszta? Reszta ma mieć problem i może jeszcze mamy się między sobą kłócić bo jedni dostaną a drudzy nie?

Producenci warzyw są gorsi. Oj są.. mogą”

- To jest dramat, dramat polskich rodzin, polskiej gospodarki i polskiej produkcji żywności, i dzisiaj my domagamy się tego, że polski rząd ma przede wszystkim wziąć odpowiedzialność za siebie. Co to znaczy? Wypłacić tym ludziom należne im wynagrodzenie, bo oni dzisiaj sprzedają ziemniaki po 10-15 groszy za kilogram, kiedy w Warszawie monopoliści z dostępem do rynku sprzedają te ziemniaki po 3 złote za kilogram – mówił dziś rano Michał Kołodziejczak.

(rpf) kp / Źródło: Profil Facebook AGROunia

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia