12,6°C

reklama
reklama
1/5

Rolnicy z AGROunii aresztowani za znieważenie posła PIS Tomasza Ławniczaka

Napisał  Gru 06, 2020

Transparenty z hasłami skierowanymi przeciwko Tomaszowi Ławniczakowi - posłowi Prawa i Sprawiedliwości zostały wywieszone w kilku lokalizacjach w Nowych Skalmierzycach (Wielkopolska). Akcja ta jest jednym z działań pod hasłem „Zdrajcy polskiej wsi” organizowanej przez AGROunię w celu napiętnowania posłów, którzy głosowali za tzw. Piątką dla zwierząt.

Nocą z 30 listopada na 1 grudnia 2020 roku przed domem parlamentarzysty pojawił się obornik, słoma, stare opony i śmieci.

Działacze AGROunii wzywali posła hasłami zamieszczonymi na rozwieszonych banerach do oddania 40 złotych za „ochronę policji”, która ich zdaniem pilnowała domu parlamentarzysty przez wiele dni w obawie przed pojawieniem się obornika i transparentów.

Urażony poseł złożył 5 grudnia br. zawiadomienie o przestępstwie, czego efektem było zatrzymanie trzech osób podejrzanych o rozwieszanie banerów. W akcie solidarności z kolegami około 30 rolników pojawiło się pod komendą Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Po usłyszeniu zarzutu znieważenia parlamentarzysty zatrzymani zostali wypuszczeni. Sprawa trafi teraz do sądu.

Bardzo emocjonalny wpis pojawił się na profilu AGROunii w mediach społecznościowych (pisownia oryginalna):

„Tomasz Ławniczak - Poseł na Sejm RP zasłynął z tego, że jego dom przez kilka tygodni był ciagle pilnowany przez patrole policji.

Dlaczego?
Chciał się uchronić przed naznaczeniem przez #AGROunia. Jednak jego misterny plan się nie powiódł ? a nasi działacze zrobili co trzeba ?

Okazał się zdrajcą rolników wiec został naznaczony. Oszukał nas! Zagłosował za zamknięciem rolnictwa. Ma za swoje!

Niech odda 40tys zł!

Teraz posel Ławniczak powinien oddać kilkadziesiąt tysięcy zł które zostały wydane z państwowej kasy na jego prywatną ochronę.

Jak widać ten pan nie będzie miał łatwego życia.

Zobaczcie jaka to banda! Tomasz Ławniczak poseł #pis czuje się znieważony. Znieważony bo rolnicy pokazali co o nim myślą. A co myślą? Są przekonani, że zdradził! Zdradził bo nie taką postawę obiecywał. Zagłosował przeciwko rozwijaniu rolnictwa w Polsce.

Policjanci zatrzymali trzech sprawców znieważenia posła Tomasza Ławniczaka. Wszyscy usłyszeli zarzuty – poinformowała w niedzielę rzecznik prasowy kaliskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś. Sprawa dotyczy banerów z hasłami: "Ławniczak oddaj 40 tysięcy za nieskuteczną ochronę policji", które zawieszono w Nowych Skalmierzycach k. Kalisza. Agrounia mówi o zastraszaniu rolników.

Co teraz pośle zrobisz?

Będziesz chciał ukarania rolników bo powiesili kilka banerów i nazwali cię zdrajcą?

Tak mocną presję pan poczuł? Oj w ogóle nas to nie dziwi.

W końcu społeczeństwo zaczyna być naprawdę obywatelskie. Jest się czego bać!

A może powie pan jak to było ze sprzątaniem wywalonego obornika pod pana posesją? Prawdą jest, że na pana polecenie zbierali go policjanci, którzy mieli w czasie służby pilnować pana posesji?? Podobno dał im pan taczkę i trochę narzędzi, oczywiście poza reprymendą.

Tak wygląda Polska powiatowa, tak wygląda prowincja. Lokalni posłowie niczym oligarchowie na Ukrainie. I ktoś się jeszcze dziwi, że społeczeństwo jest zastraszone?

Czy ktoś powie, że to nie jest reżim??

Nie oddamy naszych ludzi, a poseł też to odczuje. Bez pozdrowień!”

(rpf) kp

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama