12,6°C

reklama
reklama
1/4

IBRIS dla Onet.pl: AGRUunia z 2% poparciem wyborczym

Napisał  Gru 20, 2020

Przyzwyczaliliśmy się już do tego, że w sondażach wyborczych, będących barometrem zaufania do partii plitycznych przez kilka lat widzimy z reguły te same partie i ugrupowania polityczne. Tym razem jest inaczej.

Fundacja Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS przeprowadziła na zlecenie portalu Onet.pl sondaż zaufania do partii politycznych w którym obok Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050, Lewicy, PSL-KP i Konfederacji, pojawiła się AGROunia, która według respondentów mogłaby liczyć na 2% poparcia gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś.

Oddanie głosów na PiS zadeklarowało 33% spośród osób biorących udział w sondażu (wzrost o 4,3 pkt % w stosunku do badania IBRIS z listopada), z kolei zajmująca w badaniu drugie miejsce Koalicja Obywatelska zyskała poparcie na poziomie 22,3% (spadek o 2,4 pkt %).

Trzecie miejsce w sondażu przypadło ruchowi Szymona Hołowni o nazwie Polska 2050 z 11% poparcia i symbolicznym spadkiem o 0,3% w stosunku do sondażu IBRIS przeprowadzonego w listopadzie.

Poza pierwszą trójką próg wyborczy pozwalający na wejście do Sejmu osiągnęłaby Lewica z poparciem w wysokości 7,1% (wzrost o 0,1 pkt %) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe z 6,1% poparcia (wzrost o 1%).

Konfederacji z 4,9 proc. nie udałoby się dziś wejść do Sejmu (spadek o 0,2 %). Nie udałoby to się dziś również AGROunii, która zdobyła 2% poparcie, ale trzeba przyznać, że jak na sondażowego debiutanta to i tak wynik wzbudzający uznanie.

Na żadną z podanych przez IBRIS opcji nie zdecydowałoby się 13,5% repondentów wybierających odpowiedź „Nie wiem/Trudno powiedzieć”. Badanie zosało przeprowadzone przez IBRIS 16 grudnia 2020 roku na zlecenie Onet.plDo wyniku sondażowego odniósła się AGROunia w poście na swoim fanpage na platformie społecznościowej Facebook (pisownia oryginalna).

Coraz potężniejsi

Jesteśmy silni i będziemy wymagać

Chcemy, by politycy wywiązywali się z obietnic i służyli obywatelom

I tak będzie Nie poddamy się Jak trzeba będzie to obecną "elitę" zmieciemy ze sceny politycznej

AGROunia w zestawieniu z partiami politycznymi, które na swoją promocję mają miliony złotych, setki sztabowców, wygodne biura i opłacone limuzyny...

TEJ SIŁY JUŻ NIE ZATRZYMACIE

Teraz jeszcze bardziej musimy trzymać się razem i jeszcze bardziej prosimy o wsparcie

PAMIĘTAJCIE

"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

RAZEM wygramy”

Czy to początek AGROunii w drodze do założenia partii, która być może będzie brała udział w najbliższych wyborach parlamentarnych? Czas pokaże, czy sam prezes w osobie Michała Kołodziejczaka oraz działacze AGROunii wybiorą ten kierunek. Wtedy nie będzie to już wołanie przed budynkiem Sejmu, tylko głos w Parlamencie RP.

(rpf) pp / Źródło: Onet.pl, IBRIS, Facebook.com/projektagrounia

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama