13,1°C

reklama
reklama
1/3

Kto odbierze opakowania i odpady plastikowe z produkcji rolniczej?

Napisał  Gru 27, 2020

Odbiór opakowań i odpadów plastikowych z produkcji rolniczej to problem, który powinien zostać rozwiązany identycznie jak przy odbiorze opakowań po środkach ochrony roślin, które zobowiązany jest odebrać dostawca – informuje w komunikacie prasowym Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Zarząd KRIR w dniu 22 grudnia 2020 r., realizując wniosek przyjęty podczas VI posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji, które odbyło się 9 grudnia 2020 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy o wprowadzenie obowiązku odbioru opakowań PCV, PPE – worki typu big bag i mniejsze przez podmioty wprowadzające tego typu produkty do obrotu. Należałoby wprowadzić identyczne rozwiązania, jak przy odbiorze opakowań po środkach ochrony roślin.

Krajowa Rada Izb Rolniczych zawnioskowała również o powtórzenie programu „Usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, jednak sfinansowane ze środków budżetu państwa, aby nie były wliczane do pomocy de minimis, gdyby rozwiązanie dotyczącego obowiązkowego odbioru opakowań PCV okazało się niemożliwe do zastosowania z uwarunkowań prawnych.

Pełna treść listu:
Szanowny Panie Ministrze,
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych realizując wniosek zgłoszony podczas VI posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji, które odbyło się 9 grudnia 2020 r. zwraca się do Pana Ministra o wprowdzenie obowiązku odbioru opakowań PCV, PPE – worki typu big bag i mniejsze przez podmioty wprowadzające tego typu proudkty do obrotu. Należałoby wprowadzić identyczne rozwiązania jak przy odbiorze opakowań po środkach ochrony roślin.

Krajowa Rada Izb Rolniczych zawnioskowała również o powtórzenie programu „Usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, jednak sfinansowanie ze środków budżetu pańśtwa, aby nie były wliczane do pomocy de minimis, gdyby rozwiązanie dotyczącego obowiązkowego odbioru opakowań PCV okazało się niemożliwe do zastosowania z uwarunkowań prawnych.

Przedstawiając powyższe, pozostaję z poważaniem,
Wiktor Szmulewicz / Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych"

(rpf) kp / Źródło: KRIR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama