10,5°C

reklama
reklama
1/4

Z płonącego budynku uratowano 300 zwierząt. Strażak zaatakowany podczas akcji

Napisał  Gru 30, 2020

To była duża akcja gaśnicza. Pomimo szybko rozprzestrzeniającego się ognia, udało uratować się blisko 300 zwierząt gospodarczych, wyprowadzonych z płonącego budynku. Niestety podczas działań jeden ze strażaków został zaatakowany przez świadka pożaru.

Do pożaru zabudowań gospodarczych, w których znajdowały się zwierzęta doszło w miejscowości Wawrowice w województwie warmińsko-mazurskim. W akcji gaśniczej brało udział 20 zastępów straży pożarnej. Z płonących budynków zdołano wyprowadzić około 300 zwierząt. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

Podczas akcji gaśniczej doszło również do incydentu – został zaatakowany strażak kierujący całą akcją. Jak relacjonowali strażacy, jeden ze świadków pożaru, 41-letni mężczyzna, kilkukrotnie podchodził do dowódcy kierującego akcją gaśniczą i krytykował działania strażaków.

Nie skończyło się na komentarzach. Mężczyzna popchnął strażaka, któremu podczas upadku spadł kask i uderzył głową o ziemię. Został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł badania. Strażak uskarża się na ból głowy oraz kręgosłupa. 41-letni agresywny mężczyzna został zatrzymany przez policję. Na razie nie usłyszał żadnych zarzutów.

(rpf) jp / Źródło: OSP Bratian

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama