16,7°C

reklama
reklama
Agrounia: Chcemy wiedzieć ile pieniędzy z Funduszu Odbudowy trafi na polską prowincję fot. AGROunia

Agrounia: Chcemy wiedzieć ile pieniędzy z Funduszu Odbudowy trafi na polską prowincję

Napisał  Sty 07, 2021

Polska dostanie 57 miliardów euro z Funduszu Odbudowy po koronawirusie. Agrounia: Chcemy wiedzieć kto i na co dostanie te pieniądze. Michał Kołodziejczak pisze w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego.

Lider Agrounii, Michał Kołodziejczak napisał list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym pyta, ile pieniędzy z tzw. Funduszu Odbudowy trafi na polską prowincję.

W liście czytamy: „Rolnicy to jedyna tak wielka grupa, która nie mogła skorzystać z żadnej tarczy antykryzysowej. Czy tak samo zostaniemy pominięci w „rozdysponowaniu” pieniędzy z „Funduszu Odbudowy”? Jeśli nie, to jak duża suma z około 57 miliardów zł Funduszu Odbudowy trafi do polskich rolników i kto będzie mógł liczyć na wsparcie w odbudowie?”.

Pytania stawiane w liście do premiera:
1. Chcemy wiedzieć jakie pieniądze z funduszy UE będą przeznaczone na odbudowę służby zdrowia na prowincji.
2. Jak duże środki z Funduszu Odbudowy będą przeznaczone na odbudowę transportu publicznego w małych miejscowościach i wioskach.
3. Jak duże środki zostaną przeznaczone na odbudowę drobnego handlu?
4. Na jakie środki z funduszu odbudowy będą mogli liczyć rolnicy?
5. Ile pieniędzy z Funduszu Odbudowy będzie przeznaczone na przełamanie niekorzystnego trendu w obszarze dostępu do mieszkań?
6. Czy pieniądze z Funduszu Odbudowy zostaną przeznaczone na ucywilizowanie rynku pracy w Polsce?

Jak podkreśla Agrounia, Polska wieś to nie tylko rolnictwo, a Polska prowincja to nie tylko wieś. Małe miasta gminne, miasta powiatowe - one wszystkie są od siebie zależne.

List do przeczytania w załączniku

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama