-0.8°C

reklama
reklama
1/4

Ponad 100 krów padło w pożarze obory

Napisał  Sty 21, 2021

Na skutek pożaru obory do jakiego doszło w Wierzbowie na Podlasiu padła ponad połowa krów. Niektóre musiały zostać uśpione ze względu na obrażenia jakich doznały. Straty sięgają kilku milionów złotych.

Tragedia ta dotknęła gospodarstwo rodzinne w Wierzbowie w gminie Śniadowo na Podlasiu. Obora, w której znajdowało się 200 krów mlecznych zapaliła się przed godziną pierwszą w nocy z 17 na 18 stycznia br. Jak relacjonowali strażacy, długo nie było widać ognia, ale wewnątrz budynku panowało duże zadymienie, wskutek czego 110 sztuk bydła padło.

Dodatkowo był spory problem z wyprowadzeniem na zewnątrz zwierząt, które jeszcze żyły, ponieważ padłe krowy tarasowały przejście. Niestety również 20 ocalałych zwierząt trzeba było uśpić ze względu na obrażenia jakich doznały.

Obora miała powierzchnię 1600 m2 o wymiarach 80x20 metrów. Jak donosi portal 4lomza.pl, budynek zbudowany był z elementów prefabrykowanych, kryty płytą warstwową.

W akcji trwającej niemal 6 godzin brało udział łącznie osiem zastępów straży pożarnej. Straty są ogromne. Wstępne szacunki wskazują, że sam budynek wraz z wyposażeniem to koszt nawet 3 mln zł.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śniadowie zorganizował pomoc dla pogorzelców. Obora należała do gospodarstwa rodzinnego, a wyniku pożaru stracili cały dorobek życia.

Jeśli ktoś chce wesprzeć rodzinę, wpłat można dokonywać na rachunek bankowy: Wróblewska Iwona Barbara 60 8757 1024 3903 0658 3000 0010 z dopiskiem „darowizna w związku z pożarem”.

(rpf) jp / Źródło: UG Śniadowo, portal 4lomza.pl

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia