-0.8°C

reklama
reklama

Gdzie zrobić przegląd opryskiwacza polowego

Napisał  Sty 25, 2021

Od 1 stycznia 2021 r. badań opryskiwaczy ciągnikowych lub samobieżnych polowych mogą dokonywać jedynie te podmioty, które spełniają nowe wymogi.

Wykaz jednostek prowadzących badania opryskiwaczy ciągnikowych lub samobieżnych polowych opublikowany znajduje się na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa pod adresem http://piorin.gov.pl/srodki-ochrony-roslin/badanie-opryskiwaczy/.

Wykaz obejmuje jednostki wykonujące badania opryskiwaczy ciągnikowych lub samobieżnych polowych (innych niż dozujące ciecz użytkową w pasach lub rzędach), które spełniają nowe wymagania, obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. Wykaz ten ma być na bieżąco aktualizowany.

Podmioty, które dostosują badania do nowych wymogów mogą zgłaszać chęć zamieszczenia swojej jednostki na liście do właściwego wojewódzkiego inspektoratu ochrony roślin i nasiennictwa.

Wykonywanie badań sprzętu do stosowania środków ochrony roślin w celu potwierdzenia jego sprawności jest działalnością wymagająca wpisu do rejestru prowadzonego przez wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa. Rejestry wszystkich podmiotów prowadzących działalność w powyższym zakresie udostępnianie są przez wojewódzkich inspektorów pod adresem http://piorin.gov.pl/srodki-ochrony-roslin/rejestry/.

Rejestry, obejmują również jednostki, które świadczą usługi w zakresie badań:
- opryskiwaczy ciągnikowych i samobieżnych sadowniczych;
- opryskiwaczy wyposażonych w belkę opryskową montowanych na pojazdach kolejowych; sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin montowanego na pojazdach kolejowych;
- urządzeń przeznaczonych do zaprawiania nasion, innych niż przemysłowe;
- instalacji przeznaczonych do stosowania środków ochrony roślin w formie oprysku lub zamgławiania w szklarniach lub tunelach foliowych;
- sprzętu samobieżnego lub ciągnikowego przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin w formie granulatu;
- sprzętu agrolotniczego;
- sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin w formie oprysku, innego niż wyżej wymieniony, nie będącego opryskiwaczami ręcznymi lub plecakowymi, którego pojemność zbiornika przekracza 30 litrów.

(rpf) jp / Źródło: www.piorin.gov.pl

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia