-0.8°C

reklama
reklama

Radosław Fogiel o „Piątce dla zwierząt”: Będziemy chcieli zrealizować cele tej ustawy

Napisał  Sty 26, 2021

Radosław Fogiel, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, podczas rozmowy na antenie Polskiego Radia zakomunikował, że stanowisko PIS w sprawie „Piątki dla zwierząt” jest niezmienne i będzie próba zrealizowania celów tej ustawy. Czy „Piątka” niczym bumerang wróci do Sejmu?

Nie mamy dobrych wiadomości dla rolników. Wszystko wskazuje na to, że Ustawa o ochronie zwierząt prędzej czy później wróci pod obrady Sejmu. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel zapytany na antenie Polskiego Radia o Piątkę dla zwierząt powiedział: - Celem tej ustawy było zwiększenie ochrony zwierząt w Polsce. To jest kwestia czysto humanitarna. Nie zawsze jest tak, że jakaś ustawa jest po coś w tym sensie, że chce się nią coś politycznego osiągnąć. Ta ustawa była po to, by wprowadzić pewne standardy cywilizacyjne i humanitarne.

Na pytanie redaktora czy będzie próba powrotu do tej ustawy, Radosław Fogiel odpowiedział: - Jaka to będzie forma wszystko jeszcze przed nami, ale na pewno cele tej ustawy będziemy chcieli zrealizować. Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości, stanowisko prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego jest niezmienne. Miarą naszego człowieczeństwa jest to, w jaki sposób traktujemy zwierzęta.

Wygląda więc na to, że rolnicy nie mogą spać spokojnie. Nie wiemy, kiedy posłowie znów pochylą się nad tą ustawą, ale raczej możemy być pewni, że temat nie jest zamknięty.

Przypomnijmy, że prace nad projektem Ustawy o ochronie zwierząt zostały wstrzymane po licznych protestach rolników w całej Polsce. Procedowana we wrześniu Ustawa miała między innymi zakazać uboju rytualnego bydła i drobiu, co oznaczałoby dla wielu producentów rolnych olbrzymie straty.

(rpf) jp / Julianna Makowska-Pąk / Źródło: Polskie Radio

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia