4°C

reklama
reklama
fotografia ilustracyjna fotografia ilustracyjna Fot. Adobe Stock

Uwaga! ARiMR ostrzega przed fałszywymi współpracownikami Agencji

Napisał  Lut 17, 2021

Anonimowa osoba podająca się za współpracownika ARiMR oferuje rolnikom pomoc przy obsłudze wniosku za 350 zł. - Nigdy nie żądamy wpłacania pieniędzy czy to osobiście, czy za pośrednictwem np. kuriera – ostrzega Agencja.

Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły informacje o anonimowej osobie, która podając się za pracownika firmy współpracującej z ARiMR, oferuje „pomoc” przy obsłudze wniosku o przyznanie dofinansowania. Ma ona polegać na tym, że jeśli rolnik zapłaci kurierowi 350 zł, to pracownik Agencji sam zadzwoni do wnioskodawcy i zajmie się obsługą jego wniosku. W związku z tym ARiMR ostrzega rolników i przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać taką lub podobną propozycję - nie dajcie się nabrać, nie traćcie pieniędzy.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podkreśla, że nie ma nic wspólnego z tego typu działaniami. Uruchamiając jakikolwiek mechanizm pomocowy, ARiMR NIGDY nie żąda wpłacenia pieniędzy czy to osobiście, czy za pośrednictwem np. kuriera. Wystarczy złożyć w odpowiednim terminie wniosek o przyznanie pomocy wraz z niezbędnymi załącznikami i zaczekać na jego rozpatrzenie.

Jak czytamy na stronie Agencji, „nie ma żadnego sensu wpłacanie pieniędzy w zamian za obietnicę zajęcia się obsługą wniosku przez konkretnego pracownika ARiMR czy przychylniejsze traktowanie rolnika. Rozpatrywaniem konkretnego wniosku o pomoc NIGDY nie zajmuje się jeden pracownik ARiMR. Każdy wniosek w ramach danego mechanizmu pomocowego rozpatrywany jest w oparciu o te same procedury, a są one tak skonstruowane, że zapobiegają faworyzowaniu jednych wnioskodawców kosztem innych.

Każdy sygnał dotyczący nieprawidłowości czy potencjalnej nieprawidłowości w rozdzielaniu środków finansowych znajdujących się w gestii ARiMR będzie szczegółowo sprawdzany, a jeżeli się potwierdzi, wobec tych pracowników Agencji, którzy w nim uczestniczyli, wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje.

Jednocześnie przestrzegamy przed proponowaniem pracownikom ARMR jakiejkolwiek gratyfikacji w zamian za pozytywne załatwienie sprawy. To działanie niezgodne z prawem, za które grożą poważne konsekwencje”.

Tego typu sprawy nie są nowością w historii działania ARiMR. W przeszłości rolnicy otrzymywali np. pisma z informacją, że po wpłaceniu kilkuset złotych otrzymają komplet dokumentów, które uprawniają do przyznania dopłat bezpośrednich. To była próba wyłudzenia pieniędzy, bowiem wnioski o dopłaty bezpośrednie, podobnie jak wszystkie inne dokumenty niezbędne do przyznania wsparcia (wniosek o pomoc, wniosek o płatność, instrukcje, załączniki do wniosku itp.) są BEZPŁATNE i można je pobrać z portalu internetowego ARiMR lub otrzymać w placówkach Agencji.

Rolnicy, zachowajcie czujność i uważnie analizujcie propozycji pomocy przy uzyskaniu dofinansowania, które nie pochodzą bezpośrednio od ARiMR. Każde tego typu zdarzenie budzące wątpliwości powinno zostać zgłoszone ich do ARiMR.

(rpf) jp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia