4°C

reklama
reklama
Izby rolnicze chcą redukcji populacji bobrów fot. Adobe Stock

Izby rolnicze chcą redukcji populacji bobrów

Napisał  Lut 17, 2021

Ze względu na systematycznie rosnącą liczebność bobrów, wzrasta również natężenie ich działalności. Według izb rolniczych coraz częściej na skutek szkód wyrządzanych przez te zwierzęta dochodzi do zalewania gruntów rolnych, łąk i pastwisk.

15 lutego 2021 r. izby rolnicze wystąpiły do Ministra Klimatu i Środowiska, podkreślając problem systematycznie rosnącej liczebności bobrów oraz szkód wyrządzanych przez te zwierzęta. Zdaniem izb, w wyniku wyrządzanych szkód dochodzi do zalewania łąk i pastwisk, jak również gruntów rolnych, uszkodzenia grobli i obwałowań stawów hodowlanych, zgryzania drzew oraz szkód w uprawach ogrodniczych.

Izby rolnicze twierdzą, że dotychczas podejmowane działania nie przynoszą oczekiwanych efektów. Myśliwi nie są zainteresowani pozyskiwaniem bobrów, ponieważ nie ma zbytu na skóry i mięso tych zwierząt. W związku z tym zarząd KRIR wniósł o podjęcie działań odpowiednich, które przyczynią się do ograniczenia populacji bobra w rejonach o największym zagęszczeniu, m.in. na Podkarpaciu.

(rpf) jp / Źródło: KRIR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama

Ogłoszenia