10,5°C

reklama
reklama
Chciał kupić ciągnik z Francji. Stracił 15 tysięcy fot. KPP Sejny

Chciał kupić ciągnik z Francji. Stracił 15 tysięcy

Napisał  Mar 02, 2021

23-latek z gminy Krasnopol (woj. podlaskie, pow. Sejny), który chciał kupić ciągnik rolniczy na aukcji internetowej stracił 15 tysięcy złotych. Mimo wpłaconych pieniędzy pojazd znajdujący się we Francji do niego nie dotarł, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

23 lutego br. mężczyzna zgłosił się do policjantów w Sejnach i opowiedział o tym jak został oszukany. Z relacji mężczyzny wynikało, że na początku tego roku na jednym z portali aukcyjnych znalazł ofertę sprzedaży ciągnika rolniczego. Zainteresowany jego zakupem nawiązał kontakt sms-owy i email-owy ze sprzedającym. Okazało się, że pojazd znajduje się we Francji.

23-latek otrzymał zdjęcia pojazdu, jego opis oraz kwotę, za którą ciągnik ma zostać sprzedany. Z pokrzywdzonym skontaktował się następnie rzekomy przewoźnik, który miał dostarczyć ciągnik z Francji do Polski. Wtedy 23-latek przelał pierwsze pieniądze. W dalszej korespondencji sprzedawca zażądał kolejnych pieniędzy, tym razem zaliczki na poczet zakupu ciągnika.

Mieszkaniec gminy Krasnopol wykonał również ten przelew. Kolejna informacja jaka dotarła do pokrzywdzonego pochodziła od osoby podającej się za prawnika. Tu też były potrzebne kolejne pieniądze. Podlasianin będąc w stałym kontakcie z oszustami wykonywał kolejne przelewy.

Tym razem chodziło o problemy na granicy podczas transportu pojazdu. W kolejnej korespondencji poinformowany został o mandacie jaki otrzymał przewoźnik, który również opłacił. W sumie 23-latek przelał ponad 15 tysięcy złotych. Po kilku dniach ciągnika wciąż nie było, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

Apelujemy o czujność i rozsądek podczas zakupów, szczególnie tych dokonywanych za pośrednictwem internetu.

(rpf) kp / Źródło: KPP Sejny

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama