10,5°C

reklama
reklama
1/2

Układ kierowniczy w ciągniku związał... sznurkiem

Napisał  Mar 03, 2021

Bez uprawnień do kierowania, na niezarejestrowanym ciągniku, dodatkowo z układem kierowniczym wiązanym na sznurku - tak poruszał się traktorzysta po jednej z miejscowości w gminie Serniki w województwie lubelskim. Stan kierującego również budził wątpliwości co do poruszania się.

Lubartowscy policjanci zatrzymali ciągnik rolniczy przewożący drzewo, którego styl jazdy wzbudzał podejrzenia. Jak informuje starszy sierżant Jagoda Stanicka, zatrzymania udało się dokonać dopiero po wielokrotnie wydawanych sygnałach dźwiękowych oraz świetlnych. Badanie na stan trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto 35-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ciągnik nie był zarejestrowany a także nie miał przeglądu technicznego ani ubezpieczenia. Po bliższym przyjrzeniu się jego stanowi technicznemu policjanci zauważyli niesprawny układ kierowniczy, który był związany na sznurek.

Mundurowi będą również ustalać czy przewożone przez mężczyznę drzewo nie było kradzione. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Za jazdę bez ubezpieczenia pojazdu kierowca będzie musiał wpłacić na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny kwotę 5 tysięcy złotych.

(rpf) jp / Źródło: KWP Lublin

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama