10,5°C

reklama
reklama

Nadchodzi ochłodzenie, możliwe opady śniegu

Napisał  Mar 04, 2021

Końcówka tygodnia przyniesie nam ochłodzenie. Już tej nocy nad północną Polskę dotarł chłodny front atmosferyczny, który w czwartek będzie się przemieszczał na południe.

W czwartek wraz z chłodnym frontem zaczną pojawiać się opady deszczu, które na południu kraju mogą zamienić się w śnieg. IMGW ostrzega, że miejscami może spaść 5 cm śniegu. W piątek chłodniej będzie już w całym kraju - maksymalna temperatura wyniesie od –1°C na północnym wschodzie, do 4°C na południowym zachodzie. Wystąpią również przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Największy przyrost pokrywy śnieżnej prognozowany jest na południu – do 5-8 cm śniegu.

W sobotę i niedzielę nadal będzie chłodno, możliwe będą w dalszym ciągu przelotne opady śniegu. Maksymalna temperatura wyniesie od 1°C do 6°C, nocami lokalnie spadnie do –7°C, a w obszarach podgórskich nawet do –13°C.

Prognozy na przyszły tydzień są niejednoznaczne ze względu na dużą rozbieżność między poszczególnymi modelami prognostycznymi. Amerykański model GFS na wtorek przewiduje napływ chłodniejszego powietrza, zwłaszcza nad północnym wschodzie Polski, gdzie temperatura maksymalna wyniesie –2°C. Prognoza z modelu ECMWF wskazuje na ocieplenie, z dodatnią temperaturą powietrza w całym kraju.

(rpf) jp / Źródło: IMGW

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama