10,5°C

reklama
reklama
1/2

Uwaga rolnicy! Złożone i nierozpatrzone wnioski o pomoc PROW 2014 - 2020 muszą być niezwłocznie uzupełnione

Napisał  Mar 08, 2021

Trwają prace legislacyjne nad zmianą przepisów dotyczących biegu postępowań prowadzonych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19. Nowelizacja przepisów przewiduje wprowadzenie określonego terminu na uzupełnienie braków we wnioskach, po przekroczeniu których nie będzie to już możliwe.

Wprowadzone w kwietniu 2020 r. przepisy pozwalały m.in. na:
- pozostawienie wniosku bez rozpoznania po uprzednim wezwaniu wnioskodawcy do przedstawienia dowodów na spełnienie warunków otrzymania wsparcia,
- przywrócenie terminu w toku postępowania w sprawie przyznania pomocy.

Oba zapisy dotyczyły wniosków, których niekompletność wynikała z ograniczeń związanych z trwającą pandemią.

Nowelizacja przewiduje wprowadzenie określonego terminu na dopełnienie formalności – obecnie można to zrobić w dowolnym czasie, a po wejściu w życie znowelizowanych przepisów termin na uzupełnienie braków będzie ściśle określony i po jego upływie wniosek pozostanie bez rozpatrzenia.

W związku z tym ARiMR apeluje o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym zwłaszcza wszelkiego rodzaju opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji publicznej, tak aby skutecznie uzupełnić wszystkie braki we wniosku.

(rpf) jp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama