10,5°C

reklama
reklama
1/2

Zatrzymani sprawcy kradzieży ciągnika o wartości 110 tysięcy złotych

Napisał  Kwi 05, 2021

Wartość ciągnika, który został skradziony na początku marca, właściciel oszacował na kwotę 110 tysięcy złotych. Kradzież miała miejsce na placu budowy w gminie Zambrów (woj. podlaskie, pow. zambrowski).

26 marca 2021 roku około godziny 9.00 dyżurny z zambrowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika wraz z zamiatarką. Zgłaszający dodał, że do zdarzenia doszło na placu budowy w gminie Zambrów, na początku marca. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę 110 tysięcy złotych. Kryminalni natychmiast zajęli się sprawą. Policjanci ustalili dane trzech podejrzanych o to przestępstwo.

Okazało się,  że to mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego. Jeszcze tego samego dnia, 21 i 29 latek zostali zatrzymani w swoich domach. Drugiego 21 latka policjanci zatrzymali na jego posesji, gdzie znajdowały się części skradzionego ciągnika.

Dwóch podejrzanych w wieku 21 i 29 lat,  już następnego dnia usłyszało zarzut kradzieży z włamaniem. Z kolei drugi 21 latek, usłyszał zarzut paserstwa w niedzielę.

Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

(rpf) kp / Źródło: KPP Zambrów

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama