3,4°C

reklama
reklama
Mazowieckie: Policja zatrzymała podejrzanego o podpalenie stodoły i słomy fot. Mazowiecka Policja

Mazowieckie: Policja zatrzymała podejrzanego o podpalenie stodoły i słomy

Napisał  Kwi 15, 2021

Policja ujęła mężczyznę podejrzanego o dwukrotne podpalenie stert słomy oraz stodoły na terenie gminy Przyłęk. Straty tych czynów zostały oszacowane na 160 tys. zł. Podejrzanym okazał się 19-latek.

Do pierwszego zdarzenia doszło na początku kwietnia. Została podpalona sterta 80 balotów. Już następnego dnia podpalona została kolejna sterta balotów, a kilka dni później spłonęła stodoła. Na miejsce zdarzeń natychmiast pojechali policjanci, którzy przez kilka godzin zabezpieczali akcję gaśniczą, a następnie wykonali oględziny i wszczęli postępowanie, by wyjaśnić okoliczności powstania pożarów. Straty powstałe w wyniku pożarów wyniosły ponad 160 tys. zł.

Przez cały czas sprawą podpaleń intensywnie zajmowali się kryminalni zwoleńskiej komendy. Funkcjonariusze wiązali ze sobą pożary, podejrzewając, że stoi za nimi ten sam sprawca. Efektem działań kryminalnych było ustalenie tożsamości podejrzanego. Osobą tą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego, który został zatrzymany. Po przedstawieniu zarzutów Sąd Rejonowy w Zwoleniu zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Przed sądem będzie odpowiadał za zniszczenie mienia, za co grozi do 5 lat więzienia

(rpf) jp / Źródło: Policja Mazowiecka

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama