3,5°C

reklama
reklama

Wnioski o dopłaty bezpośrednie do 17 czerwca

Napisał  Kwi 23, 2021

Do 17 czerwca Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydłużyło termin złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie oraz niektóre płatności w ramach PROW: rolnictwo ekologiczne, dobrostan zwierząt, płatności ONW, działanie rolnopro-środowiskowo-klimatyczne oraz o przyznanie premii w ramach działania zalesieniowego.

Do 17 czerwca 2021 r. wydłużony został także termin składania zmian do wniosków. Wnioski będzie można składać również po 17 czerwca (do 12 lipca), z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1% (z wyjątkiem przypadków kiedy opóźnienie jest wynikiem działania siły wyższej lub wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności).

Decyzja o wydłużeniu terminu składania wniosków zapadła z uwagi na występujące nadal ograniczenia i trudności administracyjne spowodowane pandemią SARS-CoV-2 oraz na niektóre zmiany wprowadzone w 2021 r. w odniesieniu do zasad wypełniania wniosków o przyznanie płatności. Obecnie trwają prace legislacyjne zmierzające do wydania stosownego rozporządzenia.

(rpf) jp / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama