3,5°C

reklama
reklama

Rozszerzenie płatności dobrostanowej o inne gatunki zwierząt dopiero w nowym PROW

Napisał  Kwi 28, 2021

Resort rolnictwa poinformował, że rozszerzenie płatności dobrostanowej o gatunki zwierząt inne niż świnie, krowy, owce, będzie możliwe dopiero w nowym PROW.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje: „Działanie Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020 zostało po raz pierwszy uruchomione w roku 2020. Pierwotnie z działania mogli skorzystać hodowcy świń i krów, jednak od 2021 roku rozszerzony został o owce zakres gatunków objętych wsparciem w ramach tego działania.

Mając na uwadze, że rok 2022 będzie ostatnim rokiem realizacji działania Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020 na chwilę obecną nie jest przewidziane rozszerzenie zakresu wsparcia w ramach działania”.Natomiast planuje się rozszerzenie zakresu wsparcia w ramach planowanej do wdrożenia w Planie Strategicznym interwencji dotyczącej dobrostanu zwierząt (która będzie kontynuacją obecnie wdrażanego działania Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020) o kury nioski, kurczęta brojlery, indyki utrzymywane z przeznaczeniem na produkcję mięsa, opasy i konie.

(rpf) jp / Źródło: KRIR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama