3,4°C

reklama
reklama
Zabawa dzieci skończyła się pożarem drewnianej stodoły. Koszty poniosą rodzice fot. KMP Biała Podlaska

Zabawa dzieci skończyła się pożarem drewnianej stodoły. Koszty poniosą rodzice

Napisał  Kwi 30, 2021

Czworo młodych mieszkańców Janowa Podlaskiego „bawiło się” w podpalanie i gaszenie słomy znajdującej się w drewnianej stodole. W pewnym momencie sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli – ogień rozprzestrzenił się i zajął cały budynek.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę po godzinie 13.00 w Janowie Podlaskim (województwo lubelskie). Pełniący służbę dzielnicowi zauważyli pożar stodoły wraz z adoptowanym budynkiem gospodarczym. Na miejsce natychmiast wezwani zostali funkcjonariusze Straży Pożarnej.

W wyniku pożaru doszczętnemu spaleniu uległa drewniana stodoła wraz ze znajdującym się w środku mieniem, w tym między innymi przyczepą kempingową i zgrabiarką do siana. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 40 tysięcy złotych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do zdarzenia doszło w wyniku podpalenia.

W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że związek ze zdarzeniem ma czworo młodych mieszkańców Janowa Podlaskiego w wieku 10-12 lat. Dzieci prawdopodobnie „bawiły” się podpalaniem i gaszeniem znajdującej się w budynku słomy. Kiedy sytuacja wymknęła się spod kontroli, uciekły. Pozostał jedynie 10-latek, który zadzwonił również na numer alarmowy.

Teraz sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny. W przypadku, gdy sprawcami takich czynów są nieletni, to na rodzicach spoczywają koszty naprawienia wyrządzonych przez nie szkód.

(rpf) jp / Źródło: KMP Biała Podlaska

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama