30,6°C

reklama
reklama
4 maja obchodzimy Dzień Strażaka fotolia

4 maja obchodzimy Dzień Strażaka

Napisał  Maj 04, 2021

Dziś swoje święto obchodzą strażacy. Często z narażeniem własnego życia gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Druhów ochotników nie brakuje również na wsiach, gdzie łączą to niełatwe zajęcie z obowiązkami gospodarskimi.

4 maja, w dniu imienin św. Floriana, patrona strażaków, obchodzimy Dzień Strażaka. Jest to święto funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Zainicjowane zostało przez australijskiego strażaka w 1998 roku, który chciał w ten sposób uczcić tragiczną śmierć swoich pięciu kolegów podczas akcji. W Polsce oficjalnie święto to zostało ustanowione w 2002 roku.

W społeczeństwie zawód strażaka cieszy się najwyższym zaufaniem i szacunkiem. Strażacy są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc: ratują ludzkie życie, ratują ofiary wypadków, gaszą pożary, usuwają skutki anomalii pogodowych. Często z narażeniem własnego życia i zdrowia. Dziś dziękujemy Wam za Wasz trud, poświęcenie oraz gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

(rpf) jp

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama