30,6°C

reklama
reklama
1/6

Pożar chlewni spowodowany przez lampę grzewczą

Napisał  Maj 09, 2021

Szybka reakcja właściciela zabudowań inwentarskich pozwoliła na powstrzymanie rozprzestrzeniania się pożaru w jednym z gospodarstw zajmujących się hodowlą trzody chlewnej w miejscowości Jastrzygowice (województwo Opolskie, powiat Oleski, gmina Gorzów Śląski).

Zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w gospodarstwie rolnym wpłynęło 6 maja 2021 roku około godziny 17:45 do dyżurnego stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie, który przekazał, że pożar został stłumiony w zarodku przez właściciela budynku.

POŻAR BUDYNKU INWENTARSKIEGO PORTAL OKIEM ROLNIKA 4  POŻAR BUDYNKU INWENTARSKIEGO PORTAL OKIEM ROLNIKA 2

Działania przybyłych na miejsce zdarzenia służb ratunkowych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyniesieniu nadpalonych desek i słomy oraz sprawdzeniu budynku.

Jak doszło do tego pożaru?
Prawdopodobną przyczyną pożaru było uszkodzenie lampy grzewczej służącej do ogrzewania prosiąt, a dzięki szybkiej reakcji właściciela budynku, nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru na jego pozostałą cześć dzięki czemy straty ograniczono do minimum.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się pojazdy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim oraz z Jednostki Ratownictwa Gaśniczego w Olesnie oraz Policja.

(rpf) kp / Źródło: OSP Gorzów Śląski

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama