30,6°C

reklama
reklama
Braki mięsa drobiowego w Stanach Zjednoczonych fotolia

Braki mięsa drobiowego w Stanach Zjednoczonych

Napisał  Maj 12, 2021

Na rynku amerykańskim widoczne są problemy z zaspokojeniem popytu na mięso drobiowe. Analitycy rynku drobiarskiego i organizacje branżowe alarmują, że zwiększony popyt na elementy kurczaków w sprzedaży detalicznej i gastronomii zderza się z zakłóceniami w łańcuchu dostaw.

Kłopoty z podażą związane są z negatywnymi skutkami pandemii i redukcją personelu przez firmy funkcjonujące w tym łańcuchu produkcji i dystrybucji. Jednocześnie COVID–19 przyczynił się do wzrostu popytu na wygodne posiłki z drobiu wśród Amerykanów. Dodatkowo sytuację z dostępnością towaru pogorszyły problemy z warunkami atmosferycznymi i dostawą prądu w niektórych Stanach, jak Teksas i Arkansas.

Co ciekawe, niektórzy eksperci uważają, że wyższy popyt był już zauważalny przed pandemią. Miała się do tego przyczynić nowa polityka popularnych w USA sieci fast – food. Znane restauracje, jak Popeyes, KFC czy McDonalds, postawiły na rozwój sprzedaży kanapek z kurczaka, które cały czas zyskują na popularności. Przypomnijmy, że sieć Popeyes w 2019 roku weszła na rynek z nowym produktem - kanapką ze smażonym kurczakiem.

Według firmy rok po premierze sprzedano 203 miliony tych kanapek. Dla konkurujących ze sobą sieci fast food produkty kanapkowe na bazie kurczaka stały się istotnym asortymentem przyciągającym klientów, a nowe kanapki sprzedają się powyżej oczekiwań.

Jak podają amerykańscy analitycy, łącznie restauracje fast food odnotowały 23% spadek liczby klientów podczas pandemii, ale sprzedaż fast foodów w oparciu o smażonego kurczaka spadła tylko o 6%. To właśnie firmy z tego sektora sygnalizują o ograniczonej podaży surowca na rynku amerykańskim.

(rpf) jp / Źródło: KIPDiP

Udostępnij:

1 komentarz

 • Ela
  Link do komentarza Ela środa, 12 maj 2021 19:39

  Przecież są informacje ,że w USA zamykają zakłady produkujące drób ,celowo aby wprowadzić na rynek większe ilości sztucznego mięsa ,które już jest produkowane i sprzedawane !
  Niektóre zakłady chętnie zamknęły produkcję kurcząt i przestawiły się na sztuczne mięso .
  Oczywiście za odpowiednim dofinansowaniem. To są celowe działania aby zniszczyć wszelkie hodowle, mieć produkcję pod kontrolą wielkich korporacji i "dozować " ludziom wg widzimisię NWO.
  Wielki Reset Klausa Schwaba już się nie cofnie .Na dodatek coraz więcej jest reklam pożywienia z pędraków ! podobno samo białko ! Niedługo nie będzie świń bo ASf, nie będzie kur bo Ptasia grypa, nie będzie krów bo za dużo metanu do atmosfery ale będzie sztuczne mięso z laboratorium i hamburgery z pędraków . Cała ściema z ociepleniem klimatu dąży do zniszczenia wszelkiego rolnictwa a pandemia sztucznie wywołana do zniszczenia przedsiębiorców ..

Skomentuj

reklama
reklama