21,3°C

reklama
reklama
Rusza przyjmowanie zgłoszeń na Narodowy Pokaz Koni Arabskich oraz Aukcji koni „Pride of Poland” fot. MRiRW

Rusza przyjmowanie zgłoszeń na Narodowy Pokaz Koni Arabskich oraz Aukcji koni „Pride of Poland”

Napisał  Maj 16, 2021

Narodowy Pokaz Koni Arabskich oraz Aukcja koni „Pride of Poland” odbędą się w połowie sierpnia w Janowie Podlaskim. Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk zaprezentował dziś pierwsze informacje organizacyjne – podało w komunikacie prasowym Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– 19 maja uruchamiamy przyjmowanie zgłoszeń do udziału koni w Pokazie. Można zgłaszać konie do 2 lipca. Do 18 czerwca natomiast przyjmujemy zgłoszenia do udziału w Aukcji. Mamy już też ustalone składy sędziowskie. Większość sędziów znamy z ubiegłych lat – poinformował Tomasz Chalimoniuk, Prezes PKWK, który podkreślił, że szczegółowe kwestie organizacyjne są uzależnione od sytuacji epidemiologicznej, związanej z pandemią koronawirusa. Poinformował, że organizatorzy liczą na rychłe łagodzenie obostrzeń i możliwość udziału w wydarzeniu również publiczności.

– Mam nadzieję, że w sierpniu będziemy mogli gościć w Janowie Podlaskim bez ograniczeń wszystkich zainteresowanych. Dlatego w tym roku mamy już normalne cenniki zaproszeń VIP oraz biletów – zaznaczył prezes Chalimoniuk i dodał, że zainteresowanie udziałem jest duże.

Znane są już proponowane listy koni z polskich stadnin państwowych w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce, na aukcje „Pride of Poland” i „Summer Sale”. Lista jest dostępna w prezentacji poniżej. Można tam znaleźć również informacje dotyczące zasad udziału w Pokazie oraz Aukcji.

Na kolejnych spotkaniach zaprezentowane zostaną dalsze szczegóły organizacyjne dotyczące zarówno Pokazu jak i Aukcji.

Kalendarz wydarzeń
13-15 sierpnia 2021 r. – Narodowy Pokaz Koni Arabskich, Janów Podlaski
15 sierpnia 2021 r. – 52. Aukcja koni „Pride of Poland”
16 sierpnia 2021 r. – Letnia aukcja koni „Summer Arabian Horse Sale”

(rpf) kp / Źródło: MRiRW

Udostępnij:

Skomentuj