21,3°C

reklama
reklama
Ciągnikiem wjechał na przejazd przy zamkniętych rogatkach! fot. KPP Radomsko

Ciągnikiem wjechał na przejazd przy zamkniętych rogatkach!

Napisał  Maj 29, 2021

Jadący ciągnikiem rolniczym mężczyzna wjechał na przejazd kolejowy mimo włączonych czerwonych pulsujących świateł ostrzegawczych. Przejeżdżając przez zamknięty przejazd wyłamał szlabany i odjechał.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu na przejeździe kolejowym w Radomsku przy ulicy Piłsudzkiego (woj. łódzkie, pow. radomszczański, gm. Radomsko). Policjanci po godzinie ustalili i dotarli do kierującego ciągnikiem, którym okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie. Mężczyzna podczas rozmowy z mundurowymi stwierdził, że nie zauważył czerwonego światła i nie zauważył też, że uszkodził szlaban. Policjanci nałożyli na niego mandat karny.

Mimo apeli, ostrzeżeń i wielu komunikatów dotyczących odpowiednich i odpowiedzialnych zachowań na drodze wciąż trafiają się tacy kierowcy, którzy ignorują przepisy ruchu drogowego. Kierowco! W rejonie przejazdów kolejowych zachowaj szczególną ostrożność. Nie ryzykuj, że zdążysz przed pociągiem i nie ścigaj się ze śmiercią.

Pośpiech oraz brak zdrowego rozsądku dość często są widoczne na drodze. W miniony weekend policjanci zostali poinformowani, że na przejeździe kolejowym przy ulicy Piłsudskiego w Radomsku kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z dwiema przyczepami wjechał na torowisko mimo nadawanego czerwonego światła.

Przypominamy wraz z funkcjonariuszami, że zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych są niezmienne od lat. Zachowanie szczególnej ostrożności to absolutnie najważniejsza z nich. Policjanci przypominają, że w chwili gdy sygnalizator nadaje pulsacyjne światło czerwone, obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na przejazd.

Nawet w sytuacji, gdy rogatki nie zostały jeszcze opuszczone, bądź ich opuszczanie dopiero się rozpoczyna. Kierujący, którzy myślą, że zdążą jeszcze przed szlabanem i przed pociągiem, popełniają poważne wykroczenie i ryzykują życiem. Kilkanaście zaoszczędzonych sekund nie jest warte narażania się na tak ogromne niebezpieczeństwo!

(rpf) jp / Źródło: Policja Radomsko

Udostępnij:

1 komentarz

Skomentuj