21,3°C

reklama
reklama
1/4

Ciągnik rozerwany po zderzeniu z osobówką

Napisał  Maj 29, 2021

W sezonie prac polowych, od wczesnej wiosny do późnej jesieni, ciągniki, kombajny i maszyny rolnicze stają się uczestnikami ruchu drogowego, korzystają bowiem z dróg publicznych jadąc na pola często mocno rozproszone i oddalone od gospodarstw.

Jest to wyzwanie zarówno dla rolników jak i pozostałych uczestników ruchu, którzy przemieszczają się m.in. pojazdami osobowymi jadącymi szybciej od np. ciągników rolniczych zestawionych z przyczepami, maszynami uprawowymi, czy też opryskiwaczami. Niestety nie zawsze udaje się to bez kolizji.

Wczoraj po południu strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurawinie (woj. dolnośląskie, pow. wrocławski, gm. Żurawina) zostali zadysponowani do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym na drodze pomiędzy Żórawiną a Księginicami.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zabezpieczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych do gruntu. Na szczęście w tym przypadku nikt nie został poszkodowany i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Po usunięciu uszkodzonych pojazdów i neutralizacji płynów eksploatacyjnych przez służbę drogową, ratownicy z OSP Żórawina wrócili do remizy.Na miejscu zdarzenia poza OSP Żórawina obecne były również jednostki z OSP KSRG Rzeplin, OSP KSRG Kobierzyce, JRG Kąty Wrocławskie i JRG 4 Wrocław oraz Policja i Służba drogowa.

(rpf) kp / Źródło: Facebook / OSP Źórawina

Udostępnij:

Skomentuj