30,6°C

reklama
reklama

Dopłaty 2021: Wnioski złożyło 71% uprawnionych rolników

Napisał  Cze 03, 2021

Jeszcze tylko dwa tygodnie zostały na złożenie wniosków o płatności bezpośrednie i dopłaty obszarowe za 2021 r. Kto nie zdąży, będzie miał pomniejszone należne płatności.

Do 2 czerwca do Agencji wpłynęło około 922 tys. wniosków, co oznacza, że złożyło je 71% uprawnionych. Przypominamy, że obecnie o dopłaty można ubiegać się jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, a Agencja nie wysyła oświadczeń o braku zmian w formie papierowej. Nie warto zwlekać ze złożeniem wniosku. Kto nie zdąży złożyć go do 17 czerwca będzie miał pomniejszone należne dopłaty o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia. Ostateczny termin złożenia wniosków upływa 12 lipca.

Rolnicy, którzy nie mają komputerów lub obawiają się, że sami nie poradzą sobie z wypełnieniem wniosku, mogą uzyskać pomoc pracowników Agencji. Wątpliwości można konsultować dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii: 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7:00-19:00 oraz w soboty 10:00-16:00).

W placówkach Agencji udostępnione zostały również stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych. Ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19 zaleca się przed planowaną wizytą umówić się telefonicznie na konkretny termin. To pozwoli uniknąć kolejek i zadbać o bezpieczeństwo beneficjentów i pracowników ARiMR.

Przypominamy również, że 4 czerwca placówki ARiMR są nieczynne, zatem tego dnia nie będzie można skorzystać ani z pomocy pracowników Agencji, ani z konsultacji z pracownikami infolinii.

(rpf) jp / Źródło: ARiMR

Udostępnij:

Skomentuj

reklama
reklama